Peomaja

Maja on endine ajalooline vallamaja, mis on ehitatud 1874a. Meeri vallamaja on avatud ja pühitsetud 19. november 1874 a. Juba tollal mainiti ära tema kaunist asukohta „mäe ja jõe” vahel. Nüüd on see taasatud ja muudetud õdusaks maamajakeseks, kus on hea saunas käia peale talvemõnude nautimist, istuda romantiliselt kaminavalgel armsamaga, korraldada sünnipäevapidusid, tähistada olulisi sündmusi või tähtpäevi – seda kõike saab siin korraldada .

Vapramäel ei pea ainult puhkama ja meeldiva võib ühendada kasulikuga. Konverentsid-seminarid-töökoosolekud võivad toimuda ka linnast väljas kaunis looduses. Konverentsitehnika on olemas, samuti internetiühendus ja sobiv ruum.

Majas on baariruum, kaminaga saaliruum, 4 magamistuba, saun ja õuel kümblustünn. Võimalusel saab ka meie kaudu tellida toitlustust.

Vapramäe ajalugu

Sellest, kust sai Vapramäe oma nime on mitmeid legende. Ühe legendi järgi on Vapramägi endine linnamägi. Linnamäe vanema Vapra nime järgi, mille andnud rahvas talle tema vapruse eest, ongi Vapramägi oma nime saanud. Teise legendi järgi hakati Vapramäeks kutsuma mäge, kus Kalevipoeg Tõra (koletis, kes elas vees ja kuival, hävitas kalu ja veeloomi) tappis. Mäe keskel on lohk, kus Kalevipoeg pärast võitu puhanud.

Tõenäoliselt on nimi tulnud Vapra talu järgi. Talupoja lisanimi oli Vapper, mis andis hiljem ka Vapramäele nime
Vapramäe Forell, tel +372 5362 6666, e-mail: info@vapramae.ee